Найбільшими виробниками бавовни є Китай (34 млн. тюків) та Індія (33.4 млн. тюків) бавовни на рік. Більша частина бавовни, що вирощується, використовується всередині країн, а не йде на експортер.
Що стосується основних експортерів бавовняної сировини, то перше місце займає США обсяг експорту становить 4,9 млрд доларів США на другому місці країни Африки 2,1 млрд.
Кращі кліматичні умови для вирощування бавовни у тропічних та субтропічних поясах. Бавовна найбільш поширене рослинне волокно у світі. Товщина волокна становить 15-25 мкм, а довжина від 5 до 60 мм, волокно на 95% складається із целюлози.
Використання бавовни
Бавовна широко використовується в текстильній промисловості для виготовлення рушників, одягу, пряжі, що використовується у в’язанні гачком. Бавовняні вироби також комбінуються з іншими волокнами такими як поліефір та еластин, що дозволяє виготовляти більш еластичний одяг.
Бавовною широко використовується поза текстильної промисловості: в рибальських мережах, наметах, кавових фільтрах. З бавовняного матеріалу виробляють бавовняне масло, що використовується в приготуванні їжі.
Види бавовни:
— єгипетська бавовна, що означає якість продукції, а не країну виробництва. Більшість продукції з єгипетської бавовни не вироблялося в Єгипті;
— бавовна Pima вважається найкращою після єгипетської бавовни, переважно вирощується на американському південному заході;
– Блискуча бавовна – це оброблене бавовняне волокно яке нагадує сатин.
Залишити коментар